226TMA025M
| Manufacturer: | Illinois Capacitor |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | 226TMA025M | ||
| Product Category: | Aluminum Electrolytic Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CAP ALUM 22UF 20% 25V THRU HOLE | $0.14 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- TMA
- Ratings
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Capacitance
- 22µF
- Part Status
- Active
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Axial, Can
- Voltage - Rated
- 25V
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Size / Dimension
- 0.197" Dia x 0.512" L (5.00mm x 13.00mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Ripple Current @ Low Frequency
- 48mA @ 120Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 96mA @ 50kHz
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 12.057Ohm @ 120Hz