VVZ24-16IO1
Manufacturer: IXYS In Stock 0 pcs
Datasheet: VVZ24-16IO1
Product Category: Thyristors - SCRs - Modules Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RECT BRIDGE 3PH 27A 1600V KAMM Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
You May Also Be Interested In
Product Parameter
Series
Packaging
Bulk
Structure
Bridge, 3-Phase - SCRs/Diodes
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
KAMM
Base Part Number
VVZ
Voltage - Off State
1.6kV
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Number of SCRs, Diodes
3 SCRs, 3 Diodes
Current - Hold (Ih) (Max)
100mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
65mA
Current - On State (It (AV)) (Max)
21A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
16A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
300A, 320A