IXFR100N25
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
IXFR100N25
Manufacturer: IXYS In Stock 0 pcs
Datasheet: IXFR100N25
Product Category: Transistors - FETs, MOSFETs - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: MOSFET N-CH 250V 87A ISOPLUS247 Inquiry
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
ISOPLUS247™
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 8mA
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
27mOhm @ 50A, 10V
Power Dissipation (Max)
400W (Tc)
Supplier Device Package
ISOPLUS247™
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
300nC @ 10V
Drain to Source Voltage (Vdss)
250V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
9100pF @ 25V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
87A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V