XLH520098.765000I
| Manufacturer: | IDT, Integrated Device Technology Inc |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | XLH520098.765000I | ||
| Product Category: | Oscillators | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | XTAL OSC XO 98.7650MHZ HCMOS SMD | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- XO (Standard)
- Output
- HCMOS
- Series
- XPRESSO™ FXO-HC52
- Ratings
- Function
- Enable/Disable
- Frequency
- 98.765MHz
- Packaging
- Strip
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Base Resonator
- Crystal
- Package / Case
- 4-SMD, No Lead
- Size / Dimension
- 0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
- Voltage - Supply
- 2.5V
- Frequency Stability
- ±100ppm
- Height - Seated (Max)
- 0.055" (1.40mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Current - Supply (Max)
- 29mA