RY4S-UAC24V
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RY4S-UAC24V
Manufacturer: IDEC In Stock 139 pcs
Datasheet: RY4S-UAC24V
Product Category: Power Relays, Over 2 Amps Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V $13.73
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
You May Also Be Interested In
Product Parameter
Series
RY
Features
Coil Type
Non Latching
Packaging
Bulk
Relay Type
General Purpose
Part Status
Active
Seal Rating
Coil Current
50.0mA
Coil Voltage
24VAC
Contact Form
4PDT (4 Form C)
Operate Time
20ms
Release Time
20ms
Mounting Type
Socketable
Coil Insulation
Coil Resistance
153 Ohms
Contact Material
Silver (Ag), Gold (Au)
Switching Voltage
240VAC, 30VDC - Max
Termination Style
Plug In
Must Operate Voltage
19.2 VAC
Must Release Voltage
7.2 VAC
Operating Temperature
-25°C ~ 55°C
Contact Rating (Current)
5A