22AF0812
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
22AF0812
Manufacturer: Essentra Components In Stock 9950 pcs
Datasheet: 22AF0812
Product Category: Bushings, Grommets Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Color
Black
Series
MicroPlastics
Features
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Part Status
Active
Panel Thickness
0.125" (3.18mm)
Diameter - Inside
0.500" (12.70mm)
Bushing, Grommet Type
Bushing
Panel Cutout Dimensions
Circular - 0.812" (20.62mm)