B1835-2R5336
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
B1835-2R5336
Manufacturer: Eaton-Electronics Division In Stock 0 pcs
Datasheet: B1835-2R5336
Description: CAP 33F -20% +80% 2.5V T/H Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
You May Also Be Interested In
Product Parameter
Series
PowerStor B
Packaging
Bulk
Tolerance
-20%, +80%
Capacitance
33F
Part Status
Obsolete
Termination
PC Pins
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Can
Voltage - Rated
2.5V
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 70°C
Size / Dimension
0.728" Dia (18.50mm)
Height - Seated (Max)
1.496" (38.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm @ 1kHz