B57211P0100M301
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
In Stock 13894 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | B57211P0100M301 | ||
| Product Category: | Inrush Current Limiters (ICL) | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | ICL 10 OHM 20% 4A 13MM | $0.93 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- P11
- Diameter
- 0.512" (13.00mm)
- Approvals
- Packaging
- Bulk
- R @ 25°C
- 10 Ohms
- Tolerance
- ±20%
- Part Status
- Active
- R @ Current
- 203 mOhms
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Current - Steady State Max
- 4A