F3480T060
Manufacturer: Curtis Industries In Stock 0 pcs
Datasheet: F3480T060
Product Category: Power Line Filter Modules Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: LINE FILTER 480VAC 60A CHASS MNT $472.27
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
F3480
Current
60A
Approvals
CE, UR
Inductance
Filter Type
Three Phase (Delta)
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Configuration
Two Stage
Mounting Type
Chassis Mount
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC
480V