SMI24-12-K-P5R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SMI24-12-K-P5R
Manufacturer: CUI, Inc. In Stock 200 pcs
Datasheet: SMI24-12-K-P5R
Product Category: AC DC Desktop, Wall Adapters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W $17.08
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Form
Wall Mount (Class II)
Series
SMI24 (24W)
Weight
0.349 lb (158.3 g)
Approvals
CCC, CE, cULus, FCC, PSE, RCM
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Input Type
Multi-Blade (Sold Separately)
Cord Length
59" (1.50m)
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Polarization
Positive Center
Power (Watts)
24W
Input Connector
Multi-Blade
Region Utilized
International
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension
2.95" L x 1.38" W x 2.58" H (75.0mm x 35.0mm x 65.6mm)
Voltage - Output
12V
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Current - Output (Max)
2A
No Load Power Consumption
100mW (Max)