752201102GP
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
752201102GP
Manufacturer: CTS Resistor Products In Stock 0 pcs
Datasheet: 752201102GP
Product Category: Resistor Networks, Arrays Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES ARRAY 18 RES 1K OHM 20DRT $1.67
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
752
Packaging
Bulk
Tolerance
±2%
Part Status
Active
Applications
Circuit Type
Bussed
Mounting Type
Surface Mount
Number of Pins
20
Package / Case
20-DRT
Size / Dimension
0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Power Per Element
80mW
Resistance (Ohms)
1k
Number of Resistors
18
Resistor-Ratio-Drift
Height - Seated (Max)
0.100" (2.53mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
±200ppm/°C