ACPL-P484-500E
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ACPL-P484-500E
Manufacturer: Broadcom Limited In Stock 0 pcs
Datasheet: ACPL-P484-500E
Product Category: Optoisolators - Logic Output Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Data Rate
Packaging
Tape & Reel (TR)
Input Type
DC
Output Type
Push-Pull, Totem Pole
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
6-SOIC (0.268", 6.80mm Width)
Voltage - Supply
4.5V ~ 30V
Number of Channels
1
Voltage - Isolation
3750Vrms
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inputs - Side 1/Side 2
1/0
Rise / Fall Time (Typ)
6ns, 6ns
Supplier Device Package
6-SO Stretched
Current - Output / Channel
50mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
1.5V
Current - DC Forward (If) (Max)
10mA
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max)
120ns, 150ns
Common Mode Transient Immunity (Min)
30kV/µs