03-002.75-152FBP
| Manufacturer: | Aries Electronics |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | 03-002.75-152FBP | ||
| Product Category: | Flat Flex, Ribbon Jumper Cables | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CABLE JUMPER 3POS 2.54MM 2.75" | $0.76 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Pitch
- 0.100" (2.54mm)
- Length
- 2.750" (69.85mm)
- Series
- 152FB
- Cable Type
- Ribbon
- Part Status
- Active
- Termination Style
- Completely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
- Number of Conductors
- 3
- Length - Exposed Ends
- 0.125" (3.18mm)