ASVK-32.768KHZ-LJT
| Manufacturer: | Abracon LLC. |
In Stock 52 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | ASVK-32.768KHZ-LJT | ||
| Product Category: | Oscillators | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | XTAL OSC XO 32.7680KHZ HCMOS SMD | Inquiry | |
- Output
- HCMOS
- Series
- ASVK
- Frequency
- 32.768kHz
- Packaging
- Digi-Reel®
- Package / Case
- 4-SMD, No Lead
- Size / Dimension
- 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- Voltage - Supply
- 3.3V
- Frequency Stability
- ±20ppm
- Height - Seated (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Current - Supply (Max)
- 7mA