AST3TQ-10.000MHZ-1-T2
| Manufacturer: | Abracon LLC. |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | AST3TQ-10.000MHZ-1-T2 | ||
| Product Category: | Oscillators | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ LVCMOS | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- TCXO
- Output
- LVCMOS
- Series
- AST3TQ
- Ratings
- Function
- Frequency
- 10MHz
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Base Resonator
- Crystal
- Package / Case
- 4-SMD, No Lead
- Size / Dimension
- 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- Voltage - Supply
- 3.135V ~ 3.465V
- Frequency Stability
- ±100ppb
- Height - Seated (Max)
- 0.079" (2.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Current - Supply (Max)
- 7mA