ACAG0301-15752450-T
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ACAG0301-15752450-T
Manufacturer: Abracon LLC. In Stock 2341 pcs
Datasheet: ACAG0301-15752450-T
Product Category: RF Antennas Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RF ANT 1.575GHZ/2.4GHZ CHIP SLD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
VSWR
Series
Features
Packaging
Digi-ReelĀ®
Part Status
Active
Termination
Solder
Antenna Type
Chip
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Number of Bands
2
Ingress Protection
Frequency (Center/Band)
1.575GHz, 2.4GHz