AQ125A100KAJME
| Manufacturer: | AVX Corporation |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | AQ125A100KAJME | ||
| Product Category: | Ceramic Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CAP CER 10PF 50V 0505 | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- AQ
- Ratings
- Features
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Capacitance
- 10pF
- Part Status
- Active
- Applications
- RF, Microwave, High Frequency
- Lead Spacing
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0505 (1313 Metric)
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Voltage - Rated
- 50V
- Size / Dimension
- 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C