4379-101JS
Manufacturer: API Delevan Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: 4379-101JS
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 100NH 1A 30 MOHM SMD $12.1
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Series
4379
Ratings
Q @ Freq
79 @ 25MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Shielding
Shielded
Tolerance
±5%
Inductance
100nH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2-SMD
Material - Core
Ferrite
Size / Dimension
0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
1A
Height - Seated (Max)
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
600MHz
Inductance Frequency - Test
25MHz