160R-100KS
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | 160R-100KS | ||
| Product Category: | Fixed Inductors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | FIXED IND 10NH 1.59A 50 MOHM SMD | $21.18 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- Series
- 160R
- Ratings
- Q @ Freq
- 48 @ 150MHz
- Packaging
- Bulk
- Shielding
- Unshielded
- Tolerance
- ±10%
- Inductance
- 10nH
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 2-SMD
- Material - Core
- Phenolic
- Size / Dimension
- 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
- DC Resistance (DCR)
- 50mOhm Max
- Current - Saturation
- Current Rating (Amps)
- 1.59A
- Height - Seated (Max)
- 0.080" (2.03mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Supplier Device Package
- Frequency - Self Resonant
- 900MHz
- Inductance Frequency - Test
- 150MHz