SJ5908-4.5"X36YD
| Manufacturer: | 3M |
In Stock 1 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | SJ5908-4.5"X36YD | ||
| Product Category: | Bumpers, Feet, Pads, Grips | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Form
- Type
- Bumper
- Color
- Black
- Shape
- Rollstock - Customizable
- Series
- Bumpon™, SJ5900
- Hardness
- 36 Shore M
- Material
- Polyurethane Foam
- Thickness
- 0.125" (3.18mm)
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Adhesive, Acrylic
- Size / Dimension
- 1295.984" L x 4.500" W (32917.99mm x 114.30mm)