M3UGK-1006R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
M3UGK-1006R
Manufacturer: 3M In Stock 0 pcs
Datasheet: M3UGK-1006R
Product Category: Rectangular Cable Assemblies Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Color
Multiple, Ribbon
Usage
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Series
Features
Polarizing Key, Strain Relief (Socket); Flange (Card Edge)
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Connector Type
Socket to Card Edge
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Cable Termination
IDC
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)