M3UEK-1006J
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
M3UEK-1006J
Manufacturer: 3M In Stock 0 pcs
Datasheet: M3UEK-1006J
Product Category: Rectangular Cable Assemblies Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Color
Gray, Ribbon
Usage
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Series
Features
Polarizing Key, Strain Relief
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Connector Type
Socket to Card Edge
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Cable Termination
IDC
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)