DSC6013HI1A-002.5000T
| Manufacturer: | Lanka Micro |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | DSC6013HI1A-002.5000T | ||
| Product Category: | Oscillators | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | MEMS OSC XO 2.5000MHZ CMOS SMD | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- XO (Standard)
- Output
- CMOS
- Series
- DSC60XX
- Ratings
- AEC-Q100
- Function
- Standby (Power Down)
- Frequency
- 2.5MHz
- Packaging
- Digi-Reel®
- Part Status
- Discontinued at Digi-Key
- Mounting Type
- Surface Mount
- Base Resonator
- MEMS
- Package / Case
- 4-SMD, No Lead
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
- Voltage - Supply
- 1.8V ~ 3.3V
- Frequency Stability
- ±50ppm
- Height - Seated (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Current - Supply (Max)
- 1.3mA (Typ)