AS1362-27 EB
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
AS1362-27 EB
Manufacturer: ams In Stock 4 pcs
Datasheet: AS1362-27 EB
Product Category: Evaluation Boards - Linear Voltage Regulators Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Board Type
Fully Populated
Part Status
Active
Regulator Type
Positive Fixed
Channels per IC
1 - Single
Voltage - Input
2V ~ 5.5V
Current - Output
300mA
Voltage - Output
2.7V