Z8F0830PH020SG
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
Z8F0830PH020SG
Manufacturer: Zilog In Stock 0 pcs
Datasheet: Z8F0830PH020SG
Speed
20MHz
Series
Encore!®
RAM Size
256 x 8
Packaging
Tube
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Connectivity
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
20-DIP (0.300", 7.62mm)
Data Converters
A/D 7x10b
Base Part Number
Z8F0830
Program Memory Size
8KB (8K x 8)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V