CC0805ZKY5V6BB335
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CC0805ZKY5V6BB335
Manufacturer: Yageo In Stock 8656 pcs
Datasheet: CC0805ZKY5V6BB335
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 3.3UF 10V Y5V 0805 $0.24
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Style
Capacitance
3.3µF
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)
Voltage - Rated
10V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C