CC0603KRX7R9BB151
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CC0603KRX7R9BB151
Manufacturer: Yageo In Stock 22542 pcs
Datasheet: CC0603KRX7R9BB151
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 150PF 50V X7R 0603 Inquiry
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Lead Style
Capacitance
150pF
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C