CC0402MRX5R4BB226
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CC0402MRX5R4BB226
Manufacturer: Yageo In Stock 0 pcs
Datasheet: CC0402MRX5R4BB226
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 22UF 4V X5R 0402 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
CC
Ratings
Features
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Lead Style
Capacitance
22µF
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)
Voltage - Rated
4V
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C