AC0603JRNPO9BN331
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
AC0603JRNPO9BN331
Manufacturer: Yageo In Stock 8000 pcs
Datasheet: AC0603JRNPO9BN331
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 330PF 50V NPO 0603 $0.03
AC
Ratings
AEC-Q200
Features
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Capacitance
330pF
Part Status
Active
Applications
Automotive
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C