PCM50UT02
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PCM50UT02
Manufacturer: XP Power In Stock 0 pcs
Datasheet: PCM50UT02
Product Category: AC DC Desktop, Wall Adapters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Form
Desktop (Class I)
Series
PCM50 (50W)
Approvals
CCC
Efficiency
75%
Input Type
Cord (Sold Separately)
Cord Length
48" (1.22m)
Part Status
Active
Applications
Medical
Polarization
Power (Watts)
50W
Input Connector
IEC 320-C14
Region Utilized
International
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Output Connector
DIN, 5 Pin
Size / Dimension
5.75" L x 2.99" W x 1.69" H (146.0mm x 76.0mm x 43.0mm)
Voltage - Output
3.3V, 12V, -12V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Current - Output (Max)
5A, 2A, 800mA