JSE0824S24
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
JSE0824S24
Manufacturer: XP Power In Stock 21 pcs
Datasheet: JSE0824S24
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 24V 8W $26
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
JSE08 (8W)
Features
SCP, UVLO
Packaging
Tube
Efficiency
86%
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
8W
Package / Case
16-DIP Module, 6 Leads
Size / Dimension
0.94" L x 0.54" W x 0.31" H (23.9mm x 13.7mm x 8.0mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Isolation
1.5kV
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Input (Min)
18V
Current - Output (Max)
335mA