JCE0324S12-H
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
JCE0324S12-H
Manufacturer: XP Power In Stock 0 pcs
Datasheet: JCE0324S12-H
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 12V 3W $15.51
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
JCE (3W)
Features
SCP
Packaging
Tube
Efficiency
81%
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
3W
Package / Case
24-DIP Module, 7 Leads
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Isolation
3kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Input (Min)
18V
Current - Output (Max)
250mA