JCE0312S3V3-H
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
JCE0312S3V3-H
Manufacturer: XP Power In Stock 0 pcs
Datasheet: JCE0312S3V3-H
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 3W $15.51
Series
JCE (3W)
Efficiency
74%
Power (Watts)
3W
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Voltage - Output 1
3.3V
Voltage - Isolation
3kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Input (Max)
18V
Voltage - Input (Min)
9V
Current - Output (Max)
900mA