JAH0212S3V3
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
JAH0212S3V3
Manufacturer: XP Power In Stock 0 pcs
Datasheet: JAH0212S3V3
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 2W $13.16
Series
JAH (2W)
Efficiency
56%
Power (Watts)
2W
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
3.3V
Voltage - Isolation
1kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Input (Max)
13.2V
Voltage - Input (Min)
10.8V
Current - Output (Max)
500mA