JAH0212D12
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
JAH0212D12
Manufacturer: XP Power In Stock 0 pcs
Datasheet: JAH0212D12
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 2W $15.04
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
JAH (2W)
Features
SCP, UVLO
Packaging
Tube
Efficiency
78%
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
2W
Package / Case
24-DIP Module, 12 Leads
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs
2
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
-12V
Voltage - Output 3
Voltage - Isolation
1kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Input (Max)
13.2V
Voltage - Input (Min)
10.8V
Current - Output (Max)
83mA