ISU0348D12
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ISU0348D12
Manufacturer: XP Power In Stock 40 pcs
Datasheet: ISU0348D12
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 3W $26
Series
ISU03 (3W)
Efficiency
82%
Power (Watts)
3W
Size / Dimension
0.75" L x 0.59" W x 0.33" H (19.1mm x 15.0mm x 8.5mm)
Number of Outputs
2
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Isolation
1.5kV
Operating Temperature
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Input (Min)
18V
Current - Output (Max)
125mA, 125mA