ISU0305S24
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ISU0305S24
Manufacturer: XP Power In Stock 21 pcs
Datasheet: ISU0305S24
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 24V 3W $25
Series
ISU03 (3W)
Efficiency
82%
Power (Watts)
3W
Size / Dimension
0.75" L x 0.59" W x 0.33" H (19.1mm x 15.0mm x 8.5mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Isolation
1.5kV
Operating Temperature
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
12V
Voltage - Input (Min)
4.5V
Current - Output (Max)
125mA