ISU0224S24
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ISU0224S24
Manufacturer: XP Power In Stock 130 pcs
Datasheet: ISU0224S24
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 24V 2W Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
ISU02 (2W)
Features
Remote On/Off, SCP
Packaging
Digi-Reel®
Efficiency
80%
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Surface Mount
Power (Watts)
2W
Package / Case
14-SMD Module, 7 Leads
Size / Dimension
0.75" L x 0.59" W x 0.33" H (19.1mm x 15.0mm x 8.5mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Isolation
1.5kV
Operating Temperature
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Input (Min)
9V
Current - Output (Max)
83mA