ISM0224D12
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ISM0224D12
Manufacturer: XP Power In Stock 170 pcs
Datasheet: ISM0224D12
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 2W $24
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
ISM02 (2W)
Features
SCP
Packaging
Bulk
Efficiency
74%
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial), Medical
Mounting Type
Surface Mount
Power (Watts)
2W
Package / Case
16-SMD Module, 6 Leads
Size / Dimension
0.94" L x 0.54" W x 0.36" H (24.0mm x 13.7mm x 9.3mm)
Number of Outputs
2
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
-12V
Voltage - Output 3
Voltage - Isolation
4kV
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
26.4V
Voltage - Input (Min)
21.6V
Current - Output (Max)
83mA, 83mA