ISC0324S15
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ISC0324S15
Manufacturer: XP Power In Stock 341 pcs
Datasheet: ISC0324S15
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 15V 3W Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
ISC03 (3W)
Features
Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
Packaging
Digi-Reel®
Efficiency
80%
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Surface Mount
Power (Watts)
3W
Package / Case
16-SMD Module, 7 Leads
Control Features
Enable, Active High
Size / Dimension
0.94" L x 0.54" W x 0.32" H (24.0mm x 13.7mm x 8.3mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
15V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Isolation
1.5kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Input (Min)
9V
Current - Output (Max)
200mA