IHA0112S12
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
IHA0112S12
Manufacturer: XP Power In Stock 120 pcs
Datasheet: IHA0112S12
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 12V 1W $7.5
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
IHA01 (1W)
Features
Packaging
Tube
Efficiency
73%
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
1W
Package / Case
7-SIP Module, 4 Leads
Size / Dimension
0.77" L x 0.49" W x 0.47" H (19.5mm x 12.5mm x 12.0mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Isolation
6kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
13.2V
Voltage - Input (Min)
10.8V
Current - Output (Max)
83mA