VJ2225A183KBBAT4X
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
VJ2225A183KBBAT4X
Manufacturer: Vishay / Vitramon In Stock 0 pcs
Datasheet: VJ2225A183KBBAT4X
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 0.018UF 100V NP0 2225 $2.86
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
VJ OMD
Ratings
Features
Soft Termination, High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Capacitance
0.018µF
Part Status
Active
Applications
Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C