VJ0805Y121MXQCW1BC
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
VJ0805Y121MXQCW1BC
Manufacturer: Vishay / Vitramon In Stock 0 pcs
Datasheet: VJ0805Y121MXQCW1BC
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 120PF 10V X7R 0805 $0.01
Tolerance
±20%
Lead Style
Capacitance
120pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated
10V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C