VJ0805V563MXJPW1BC
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
VJ0805V563MXJPW1BC
Manufacturer: Vishay / Vitramon In Stock 0 pcs
Datasheet: VJ0805V563MXJPW1BC
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 0.056UF 16V Y5V 0805 $0.02
Tolerance
±20%
Lead Style
Capacitance
0.056µF
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)
Voltage - Rated
16V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C