VJ0805A5R6CXJCW1BC
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
VJ0805A5R6CXJCW1BC
Manufacturer: Vishay / Vitramon In Stock 0 pcs
Datasheet: VJ0805A5R6CXJCW1BC
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 5.6PF 16V C0G/NP0 0805 $0.01
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
VJ
Ratings
Features
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±0.25pF
Lead Style
Capacitance
5.6pF
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)
Voltage - Rated
16V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C