VJ0805A220JXAAC
| Manufacturer: | Vishay / Vitramon |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | VJ0805A220JXAAC | ||
| Product Category: | Ceramic Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0805 | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- VJ
- Ratings
- Features
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Capacitance
- 22pF
- Part Status
- Discontinued at Digi-Key
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Lead Spacing
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Voltage - Rated
- 50V
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C