VJ0805A1R0DXQCW1BC
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
VJ0805A1R0DXQCW1BC
Manufacturer: Vishay / Vitramon In Stock 0 pcs
Datasheet: VJ0805A1R0DXQCW1BC
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 1PF 10V C0G/NP0 0805 $0.01
Tolerance
±0.5pF
Lead Style
Capacitance
1pF
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)
Voltage - Rated
10V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C