VJ0603V333ZXQPW1BC
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
VJ0603V333ZXQPW1BC
Manufacturer: Vishay / Vitramon In Stock 0 pcs
Datasheet: VJ0603V333ZXQPW1BC
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 0.033UF 10V Y5V 0603 $0.01
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
VJ
Ratings
Features
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Style
Capacitance
0.033µF
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)
Voltage - Rated
10V
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C