MORNTA5000AT5
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
MORNTA5000AT5
Manufacturer: Vishay / Thin Film In Stock 0 pcs
Datasheet: MORNTA5000AT5
Product Category: Resistor Networks, Arrays Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES ARRAY 4 RES 500 OHM 8TSSOP Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
MORN
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±0.1%
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Applications
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Number of Pins
8
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Power Per Element
50mW
Resistance (Ohms)
500
Number of Resistors
4
Resistor-Ratio-Drift
±1ppm/°C
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio
±0.05%
Supplier Device Package
8-MSOP
Temperature Coefficient
±25ppm/°C