293D684X9025B2TE3
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
293D684X9025B2TE3
Manufacturer: Vishay / Sprague In Stock 0 pcs
Datasheet: 293D684X9025B2TE3
Product Category: Tantalum Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP TANT 0.68UF 10% 25V 1411 $0.16
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Molded
Series
TANTAMOUNT®, 293D
Features
General Purpose
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Capacitance
0.68µF
Part Status
Active
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Voltage - Rated
25V
Lifetime @ Temp.
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.11mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C